قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

تعاریف و اصطلاحات اصطلاحاتی که در “شرایط استفاده از تفکیکان” آمده است به شرح زیر تعریف میشوند.

1-1- شرکت: ارائه دهنده سرویس تفکیکان.

1-2- تفکیکان: نرم افزار ارائه دهنده خدمات مدیریت پسماند

3-1- کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به هریک از کانال¬های ارتباطی تفکیکان متصل شده و از خدمات آن بهره‌مند ‌شود.

4-1- حساب کاربری: صفحه ورود کاربر که پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات مورد نیاز نرم افزار تشکیل شده و در اختیار وی قرار میگرد.

5-1- پسماند: هرگونه زباله خشک که توسط تولیدکننده، تولید میشود و دسته¬بندی آنها توسط سازمان(های) متولی مدیریت پسماند در ایران تعریف و مشخص میگردد.

6-1- راننده: شخصی که از طرف تفکیکان تائید و مسئول مراجعه به مکان کاربر برای جمع¬آوری پسماند است.

6-1- کیف پول: عبارتست از یک کیف پول مجازی در تفکیکان که اعتبار آن به ازای ارزش پسماندهایی که کاربر به آن تحویل میدهند افزایش می یابد. اعتبار این کیف پول توسط کاربر، قابلیت تبدیل به وجه نقد، امتیاز، تهیه کدهای تخفیف و یا هرگونه مشوق¬هایی که تفکیکان ارائه میدهد را دارد.

7-1- اطلاعات محرمانه: عبارتست از هرگونه اطلاعات مربوط به کاربر که به صورت مستقیم توسط وی و یا به صورت خودکار در نتیجه استفاده از تفکیکان در آن ثبت میشود.

8-1- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد.

حساب کاربری

1-2- کاربر با ثبت نام در تفکیکان می‌پذیرد که “شرایط استفاده از تفکیکان” را به صورت کامل مطالعه کرده و آنرا پذیرفته است. این شرایط ممکن است در طول زمان تغییر کند، بنابراین استفاده مستمر کاربر از تفکیکان به معنی پذیرش هرگونه تغییر در شرایط استفاده از آن است.

2-2- به منظور استفاده از سرویس¬های تفکیکان لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در آن ایجاد نماید. کاربر بایستی اطلاعات مورد نیاز اعم از نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه خود را در تفکیکان ثبت کند.

3-2- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌¬روز در تفکیکان وارد نماید و خود مسئول عدم صحت اطلاعات وارد شده است. بدیهیست در صورت اثبات خلاف این موضوع از سوی تفکیکان، شرکت مجاز به بستن حساب کاربری و در صورت لزوم پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.

4-2- کاربر متعهد میشود که صرفا با ایمیل و یا شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در تفکیکان اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب ایمیل و یا شماره تلفن همراه تمام و کمال مسئول بوده و شرکت پس از آگاهی از این موضوع اقدام به لغو عضویت کاربر و بستن حساب کاربری وی مینماید.

5-2- مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری در تفکیکان یا سایر خدمات مربوط به آن انجام می‌شود بر عهده کاربر است.

6-2- کاربر تمامی مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری خود از جمله نام کاربری و رمز عبور را بر عهده گرفته است و در صورت مفقودی یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهیست تا زمانی که اطلاع ‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

7-2- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب کاربری خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند.

8-2- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

شرایط استفاده از تفکیکان

1-3- ثبت نام یا ورود کاربر به تفکیکان هنگام استفاده از پروفایل شخصی، خدمات تفکیکان، محتوا، امتیازات کسب کرده و سایر خدمات ارائه شده توسط تفکیکان به معنای آگاه بودن و پذیرفتن “شرایط استفاده از تفکیکان” است. این شرایط منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده بوده و کاربر نیز موظف به رعایت قوانین تعیین شده است.

2-3- کاربر در هنگام ثبت درخواست استفاده از خدمات تفکیکان بایستی اطلاعات دقیق خود از جمله آدرس مبدا، شماره تماس، نام و نام خانوادگی را وارد نمایند. تفکیکان به کاربر خود به صورت شبانه روزی امکان ثبت سفارش برای دریافت خدمات را می‌‏دهد. مبدا، روز و بازه زمانی تحویل پسماند توسط کاربر به تفکیکان انتخاب می‌شود و تفکیکان متعهد است بر اساس آن پسماند را تحویل بگیرد.

3-3- کاربر بایستی صرفا پسماندهایی که توسط تفکیکان اعلام میشود را جمع¬آوری و تحویل تفکیکان دهد. کاربر این نکته را پذیرفته است که چنانچه اگر پسماند تحویلی شامل حجم بالایی از پسماند تر باشد در مرحله اول به کاربر تذکر داده خواهد و در صورت تکرار تفکیکان این حق را دارد که حساب کاربری کاربر را مسدود نموده و خسارات وارد شده به خود را از محل کیف پول کاربر جبران نماید.

4-3- ممکن است تفکیکان در شرایط خاصی تجهیزات تفکیک و ذخیره¬سازی پسماند مانند سطل به صورت امانی به کاربر تحویل داده شود. در اینصورت کاربر به هیچ عنوان اجازه فروش، واگذاری به غیر یا استفاده شخصی از این تجهیزات را ندارد و در صورت سوء استفاده از این امکانات، حساب کاربری مربوطه بسته، مبلغ قابل تسویه کیف پول صفر خواهد شد و متعاقبا پیگرد قانونی خواهد داشت. لازم به ذکر است که کاربر موظف است پس از قطع همکاری با تفکیکان این تجهیزات را بر اساس شرایط تحویلی به تفکیکان عودت دهد.

5-3- در صورتی که کاربر در قبال پسماندی که تحویل داده‌ و اعتباری که متناسب با آن، در کیف پول خود دریافت نموده است، شکایتی داشته باشد می‌تواند ظرف 24 ساعت آن را به تفکیکان اعلام کند تا به درخواست وی رسیدگی شود. 6-۳- کاربر می‌پذیرد که تفکیکان ممکن است از ارسال پیامک کوتاه، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

7-3- خدمات تفکیکان ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که تفکیکان کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و تفکیکان مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.

8-3- کاربر متعهد می‌شود پس از استفاده از خدمات تفکیکان از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از سرویس تفکیکان، از راننده کسب کرده است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات راننده در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین تفکیکان خواهد بود.
9-3- کاربر متعهد می‌شود هیچگاه از تفکیکان به صورتی که به آن یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند. 10-3- در صورت ارائه اطلاعات کامل توسط کاربر، خدمات بهتر و سریعتری از سوی تفکیکان قابل ارائه خواهد بود و چنانچه اطلاعات کافی ثبت نشده باشد، تفکیکان مسئولیتی در قبال کیفیت خدمات و اطلاع رسانی¬های ضروری وابسته به آن ندارد. 11-3- ثبت نظر ذیل محتوای تولیدی توسط تفکیکان امکانپذیر است مگر نظراتی که شامل مواردی از جمله هر نوع محتوای متناقض عرف جامعه، استفاده از الفاظ رکیک، نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران، توهین به مقدسات، مقامات، اشخاص و قومیت‌ها، درج لینک وبسایت های نشر مطالب مستهجن و موارد نظیر باشد. نشر اینگونه مطالب موجب حذف آنها از سوی تفکیکان خواهد شد.
سیاست حق نشر هرگونه سوء استفاده از نام تفکیکان، وبسایت تفکیکان، مکاتبه از طرف تفکیکان و یا استـفاده از نام¬های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجـاد نمـاید ممنوع بوده از طـریق شـکایت به مـراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود. همچنین بر اساس قوانین ایران در رابطه با لزوم رعایت حق نشر، همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات تفکیکان از جمله متن، گرافیک، آرم، فایل صوتی، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط شرکت جز دارایی های مشهود و نامشهود تفکیکان محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار تفکیکان است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی و اقامه دعوا را برای تفکیکان محفوظ می‏‌دارد.

موارد فنی

1-4- هیچ کاربری حق ندارد هرگونه تلاشی در جهت استخراج کد منبع (Source Code) نرم‌افزارهای تفکیکان شامل دیکامپایل (Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی از سوی تفکیکان اخذ شود.

2-4- کاربری مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات تفکیکان را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار تفکیکان یا در روش ارائه خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد نماید.

3-4- هیچ کاربری حق ندارد نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کند.

4-4- کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از تفکیکان یا سامانه‌های مرتبط با آن انجام دهد.
محتوای تولید شده توسط کاربران شرکت به کاربران این اجازه را میدهد که در کانال های توزیع محتوای تفکیکان هرگونه محتوا از جمله عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه را فقط بر اساس شرایط و ضوابطی که تفکیکان اعلام میکند را منتشر نمایند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما انتخاب زمان و کانال توزیع محتوا بر عهده تفکیکان میباشد. همچنین شرکت مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.